Skip to content

نشست بزرگداشت هفته ملی جمعیت در مرکز بهداشت استان

صبح امروز ۱۲ اردیبهشت ماه، نشست هماهنگی بزرگداشت هفته ملی جمعیت در سال ۱۴۰۳ با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مدیران و کارشناسان این معاونت برگزار شد.

 

دکتر رضا صفری در این نشست از اجرای برنامه‌های متنوع در هفته ملی جمعیت خبرداد و افزود: جزئیات روند برگزاری این مراسم تبیین و پیشنهادهای کاربردی از سوی کارشناسان در این نشست به عنوان مصوبات بزرگداشت هفته ملی جمعیت تلقی می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت استان مازندران در ادامه ساختار ستاد بزرگداشت هفته ملی جمعیت را تشریح کرد و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، معاون بهداشت دانشگاه به عنوان دبیر این جشنواره بوده و گروه جوانی جمعیت مسئول تقسیم کارها و هدایت و نظارت بر سایر ارکان دانشگاه در اجرای فعالیت‌هاست.

دکتر صفری همچنین تصریح کرد: محورهای موضوعی این هفته با عناوینی چون تقویت هویت مادری، اجرای کرامت منشور مادری، تحکیم خانواده و تقویت نشاط درون خانواده، مقابله با مسئله سقط عمدی جنین، ناباروری دلایل و راهکارها، ترویج ازدواج آسان و پایدار و ترویج زایمان طبیعی ایمن و فیزیولوژیک خواهد بود.

هفته ملی جمعیت با شعار «نقش من در جوانی ایران» از ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

روز شمار هفته جوانی جمعیت ۱۴۰۳ به شرح زیر اعلام شده است: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت با عنوان رسانه و جوانی جمعیت سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت با عنوان مدیران و جوانی جمعیت چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت با عنوان خانواده موفق و جوانی جمعیت پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت با عنوان دستگاه‌های دولتی و جوانی جمعیت جمعه ۲۸ اردیبهشت با عنوان شرکت‌های خصوصی و جوانی جمعیت شنبه ۲۹ اردیبهشت با عنوان نخبگان و جوانی جمعیت یکشنبه ۳۰ اردیبهشت با عنوان گروه‌های مردم‌نهاد وجوانی جمعیت